הלל פרטוק
הלל פרטוק

הלל פרטוק הוא יועץ אסטרטגיה ותקשורת,
מנהל משברים תקשורתיים וממתג ערים ומתחמים.

הלל פרטוק הוא יועץ אסטרטגיה ותקשורת, מנהל משברים וממתג ערים ומתחמים. פרטוק הוא האחראי למיתוגה של תל אביב יפו ולהפיכתה מעיר ננטשת לעיר מושכת קהל ומרכז תרבות לאומי ובינלאומי. פרטוק אחראי למיצובה של תל אביב יפו  כ"מדינה בתוך מדינה", כאשר עקרונות הדוברות, הפרסום, השיווק וההסברה והשימוש בניו מדיה שהתווה פרטוק בתקופת היותו דובר, משמשים היום ארגונים ציבוריים ומסחריים כאחד.

פרטוק מיתג מתחמי בילוי ופנאי מובילים בעיר כמו נמל תל אביב, שרונה, התחנה, נמל יפו ועוד. כמו כן מיתג פרטוק את העיר הלבנה שהפכה למוקד תיירות לאומי ובינלאומי.

בתחילת דרכו היה פרטוק עיתונאי ב"העיר" ואח"כ צורף לצוות שהריץ את אהוד ברק לראשות הממשלה בשנים 98-99. עם היבחרו של ברק לראשות הממשלה שימש פרטוק כדובר משרד הביטחון בפועל והיה שותף לניהול משברי תקשורת גדולים של מדינת ישראל כמו הנסיגה מלבנון, האינתיפאדה השניה ועוד.

בשנים 2001-2011 שימש כאמור כדובר עיריית תל אביב-יפו ואז גוייס למשטרה לתפקיד דובר משטרת ישראל. בתפקידו זה ניהל את המערך התקשורתי של המשטרה , כולל הרחבת השימוש בניו מדיה והקניית כללי עבודה חדשים בתוך אגף הדוברות ומול התקשורת.

אחרי פרישתו מדוברות המשטרה פתח פרטוק חברה לאסטרטגיה ויעוץ תקשורתי, ניהול משברים ומיתוג ערים ומתחמים. פרטוק עובד עם רשויות מקומיות גדולות, גופים ציבוריים ומסחריים ועם קבוצת הנדל"ן של יצחק תשובה.

פרטוק אחראי ביו היתר על האסטרטגיה של ראשון לציון ומיתוגה, מוזיאון ארץ ישראל, ארועי ה-60 של אשדוד, אילת וובכלל זה משבר סגירת שדה דב, לשכת עורכי הדין ועוד.

במהלך עבודתו קיבל פרטוק פרסים על עבודתו וביניהם מאיגוד השיווק, הדוברות, הפרסום, האינטרנט ועוד.

שנותיו כעצמאי

אחרי שדחה הצעה לשמש דוברו של רוה"מ בנימין נתניהו, פנה פרטוק לדרך עצמאית והקים חברה לאסטרטגיה ויעוץ תקשורתי, ניהול משברים מיתוג, ושיווק.

יעוץ אסטרטגיה ותקשורת

פרטוק מועסק כיועץ אסטרטגיה ותקשורת לגופים ציבוריים ופרטיים, ביניהם רשויות גדולות וקטנות, מועצות אזוריות, ארגונים ציבוריים, עמותות ותנועות. במסגרת התפקיד פרטוק מתווה אסטרטגיה, מנהל משברים תקשורתיים וציבוריים ומוציא לפועל הודעות ומסרים לתקשורת. ראשון לציון, אילת, הרצליה, ארגון המורים, התנועה לאיכות השלטון, תל אופן, הם חלק  מהגופים שפרטוק עובד איתם.

ניהול משברים

כמו כן פרטוק ניהל את משבר שדה דב, שביתת ארגון המורים, תוכניות מתאר בגבעתיים ובהרצליה, מאבק נגד תוכנית הבניה באפולוניה ועוד.

ניהול ותחזוקת ניו מדיה

במסגרת שירותי המשרד פרטוק מספק כמו כן שירותי ניו מדיה הכוללים ניהול ותחזוקת פייסבוק, זיהוי קהלי יעד וטירגוט שלהם, קידום ממומן בפייסבוק ובגוגל.

עיצוב גרפי ומיתוג

במקביל פרטוק מספק שירותי עיצוב וגרפיקה הכוללים עיצוב גרידים, לוגוים, מודעות, שלטים, מנשרים, מדבקות ושרותי מיתוג.

במסגרת פעילות החברה, השתתף פרטוק בצוות שתכנן והפיק את אירועי 130 שנה לראשון לציון ב– 2012 -2013, תחת הכותרת "הראשונים ב..".

כמו כן, יזם פרטוק את אירועי שנת ה– 60 לעיר אשדוד ב– 2016 – 2017, תחת הסיסמה "עיר אחת פנים רבות".

פרטוק שימש יועץ אסטרטגי ותקשורתי ללשכת עורכי הדין, ומיתג את לשכת עורכי הדין בישראל תחת הסיסמה "צדק, משפט ומישרים".

מיתוג ראשון לציון – "אתם במרכז"

מיתוג מוזיאון ארץ ישראלמוז"א

מיתוג גבעתיים – "הרבה יותר מעיר"

מיתוג ביה"ס לנדל"ן המכללה למנהל – "בואו להבנות איתנו"

מיתוג ארגון המורים – "מורים את הדרך"

מיתוג נצרת עילית – "נוף הגליל" שנבחר על יד התושבים

מיתוג מועצה אזורית עמק לודמ.א.שדות דןקהילה וטבע נפגשים

ישראל רוצה שינוי

במרץ 2015 שבועיים לפני הבחירות לכנסת קיימה תנועת מיליון ידיים עצרת המונים בכיכר רבין תחת הכותרת "ישראל רוצה שינוי". במסגרת זו פנתה התנועה לפרטוק בבקשה לקדם ולשווק את העצרת, על מנת למלא את הכיכר בזמן מוגבל של שלושה שבועות. בין האישים שפנו אליהם והסכימו להשתתף היו: מאיר דגן ז"ל ראש המוסד, האלוף במיל' עמירם לוין, יאיר גרבוז, סופר וצייר, העצרת התקיימה במוצאי שבת, 7 במרץ 2015, כשבועיים לפני הבחירות שהתקיימו ב– 17 במרץ.

העצרת זכתה לסיקור חסר תקדים ע"י עשרות כלי תקשורת מהארץ ומהעולם אשר דיווחו על ההכנות לעצרת. בערב העצרת הגיעו לכיכר רבין כ– 80 אלף איש והכיכר וסביבותיה התמלאו בציבור שדרש שינוי.

קמפיינים פוליטיים

חבר בצוות שהריץ את אהוד ברק לראשות הממשלה ב-99.

ניהול אסטרטגיה ותקשורת לאבי גבאי לראשות המחנה הציוני.

מועמדים וסיעות לרשויות המקומיות ולמועצות העירוניות בבחירות לרשויות המקומית 10/18

יועץ אסטרטגי בקמפיין של אבי חימי לראשות לשכת עורכי הדין יוני 2019

קמפיינר של ארץ חדשה בראשות אלדד יניב לכנסת ה-21

קמפיינר של המפלגה הירוקה לכנסת ה-22 שחברה למחנה הדמוקרטי במקומות 2 ו-8.

חסויות

ב-2015 הודיעה נוקיה על הפסקת מתן חסות להיכל יד אליהו בתל אביב. פרטוק גויס על מנת למצוא נותן חסות חדש. לאחר שנה של כתיבת מכרז חסות, שיווק המכרז, הצגת ההיכל למגישים פוטנציאלים, נבחרה מנורה תמורת 20 מיליוןל-8 שנים.

ב-2016 בתום הקמת היכל הספורט בדרייב אין, נערך תהליך דומה לגיוס נותן חסות. בתום כמעט שנה של שיווק ואיתור נותני חסויות, נמצאה חברת שלמה סיקסט תמורת 1,25 מש"ח לשנה.

ב-2016 הודיעה עיריית נתניה כי היא מעוניינת למצוא נותן חסות לאצטדיון הכדורגל. נקבע מחיר יעד של 1.25 מש"ח. לאחר חצי שנה של כתיבת מכרז, שיווקו הבאת מגישים לסיור לאצטדיון והבאת 6 הצעות, הוקפא המכרז לאחר שההצעה הגבוהה ביותר עמדה על 800 אש"ח לשנה

ב-2016 ניסתה עיריית אילת לגייס חסות להיכל הכדורסל. התקיים תהליך דומה  לתהליכים לעיל והוגשו הצעות מתחת למינימום שקבעה החברה הכלכלית של אילת, מה שגרם לביטול המכרז.